دسته‌ها
راهنمای بازی

راهنمای بازی Xrace

راهنمای بازی Xrace

درباره بازی

«Xrace» یک بازی ماشینی مبتنی بر مرورگر است. مراحل انجام این بازی بسیار ساده است. رابط گرافیکی این بازی نیز بسیار ساده است. اما آنچه باعث جذابیت این بازی می شود قابلیت «درامدزایی» این بازی است. بدین نحو که پس از رسیدن امتیازات شما به حدنصاب لازم می توانید در قالب طرح «کسب درآمد» امتیازات خود را به پول واقعی تبدیل و از سایت برداشت نمایید.

روش بازی

پس از ثبت نام در سایت Xrace.ir بطور پیش فرض، مقداری سکه، طلا و یک خودروی ساده در اختیار شما قرار می گیرد. شما با امکانات موجود مسابقه را شروع می کنید و به کسب امتیاز می پردازید.

راهنمای بخش های پنل کاربری

شما با ورود به بخش «گاراژ» می توانید خودرو و راننده خود را مشاهده کنید. همچنین از بخش تنظیمات ،اطلاعات پروفایل و تصویر اواتار خود را خود را بروزرسانی کنید.

تغییر تصویر آواتار:

از طریق بخش تنظیمات می توانید تصویر آواتار خود در بازی را تغییر دهید. برای تغییر آواتار خود وارد بخش «آواتار» شوید و از طریق لینک موجود به سایت «گراواتار» بروید و تصویر آواتار خود را تنظیم کنید. این سایت ممکن است فیلتر باشد اما پس از تنظیم آواتار، تصویر اواتار شما در سایت نمایش داده می شود.

در بخش نمایشگاه شما می توانید خودروهای موجود در بازی را مشاهده کنید و باتوجه به موجودی سکه و طلای خود نسبت به خرید خودروی دلخواه اقدام کنید. هرچه «قدرت» خودروی شما از نظر سرعت، ثبات و شتاب بیشتر باشد شانس بیشتری در مسابقات دارید.

در این بخش شما می توانید قطعات خودروی خود را تقویت کنید. بطور مثال می توانید قدرت موتور خود را افزایش دهید.

در این بخش شما می توانید بصورت «تصادفی» با رقبای دیگر مسابقه دهید.

در نظر داشته باشید که:

 • بنزین شما برای انجام 10 مسابقه می باشد. پس از پایان بنزین، 10 دقیقه طول می کشد تا باک شما 1 لیتر پر شود. در صورت نیاز می توانید از بخش «فروشگاه» بنزین اضافی خریداری کنید.
 • سقف روزانه مسابقه با هر کاربر محدود به 5 مسابقه می باشد. پس از ان باید باید با یک کاربر دیگر مسابقه دهید.
 • با کاربر بدهکار یا غیرفعال نمی توان مسابقه داد. منظور از کاربر غیرفعال، کاربری است که تعداد باخت های وی زیاد بوده و امتیاز وی به صفر رسیده است.

در بخش تیم شما می توانید اطلاعات تیم هایی که عضو آن هستید را مشاهده کنید. برای عضویت در تیم ها ، به بخش «لیگ» مراجعه کنید.

در بخش لیگ می توانید همه بازیکنان و اطلاعات بازی انها را مشاهده کنید. از این بخش می توانید رقیب خود را انتخاب کنید و شانس بیشتری برای شکست دادن رقبای ضعیف تر داشته باشید.

 • ایجاد تیم: در بخش لیگ می توانید برای خود تیم بسازید یا در تیم های دیگر عضو شوید.

در بخش بانک شما می توانید سکه های خود را سپرده گذاری کنید.بطور کلی در فضای بازی شما می توانید امتیازات خود را به دو دسته تقسیم کنید:

 1. « امتیاز در گردش» برای خرید خودرو ، بنزین ، تقویت لوازم یدکی و شرکت در مسابقه
 2.  «امتیاز سپرده» .هنگامی که شما امتیاز خود را بصورت «سپرده» در بانک قرار می دهید، امتیاز شما در یک فضای امن قرار می گیرد و از چرخه مسابقه خارج می شود.به این ترتیب، اگر شما یک مسابقه را ببازید، هیچ امتیازی از سپرده شما کسر نمی شود. به یاد داشته باشید اگرامتیاز در گردش شما صفر شود، کاربران نمی توانند با شما مسابقه دهند.
 • نکته: به سپرده های شما هیچ سودی تعلق نمی گیرد. برای اینکه پول خود را در بانگ نگهداری کنید، مقداری کارمزد سپرده گذاری از امتیاز شما کسر می شود.

مقدار سپرده گذاری: حداکثر سقف سپرده گذاری توسط مدیر سایت تعیین می شود و در زمان های مختلف ممکن است افزایش پیدا کند. به یاد داشته باشید که حداکثر میزان سپرده گذاری باید 1 سکه کمتر از مقدار تعیین شده باشد. بطور مثال اگر حداکثر سقف سپرده گذاری 52000 سکه باشد ، شما می توانید تا 51999 سکه در بانک سپرده گذاری کنید.

در این بخش می توانید با کلیک بر روی دکمه «شروع به کار» سکه رایگان برداشت کنید. این بخش ، تنها یک گزینه سفارشی است و ممکن است مقدار درامد ان تغییر کند یا بطور کامل از برنامه درامد کنار گذشته شود.

این بخش، جذاب ترین بخش بازی است. در این بخش ما می توانید مشخصات کیف پول خود شامل خلاصه اطلاعات کاربری و موجودی طلا و سکه خود را مشاهده کنید. شما می توانید با عمل به دستورات این بخش، در طرح کسب درامد سایت شرکت کنید.

در طرح کسب درامد شما می توانید امتیازات خود را به پول واقعی تبدیل کنید و پس از رسیدن به حد نصاب درخواست برداشت بدهید. در حال حاضر نرخ تبدیل امتیاز به شرح ذیل اس:

1 سکه = 1 ریال
1 طلا = 100 ریال
حداقل امتیاز قابل برداشت : 100 طلا + 100000 سکه
(مقادیر فوق متغیر و قابل افزایش است)

نکته: در حال حاضر، در فروشگاه هر سکه به قیمت 2 ریال به کاربران فروخته می شود و مبنای پرداخت درامد، 50% این مبلغ یعنی 1 ریال بابت هر سکه می باشد.

در این بخش کاربران می توانند با یکدیگر چت کنند. به یاد داشته باشید که این چت، «چت عمومی» است و همه کاربران می توانند متن گفتگوهای شما را بخوانند.

در این بخش شما می توانید با انتخاب نام کاربری ، بطور خصوصی به کاربران سایت از جمله مدیر سایت (admin) پیام دهید. این بخش خصوصی است و فقط فرستنده و گیرنده پیام می توانند متن پیام را بخوانند.

ابن بخش در واقع بخش «تامین منابع بازی» شامل خرید سکه ، طلا، بنزین و خرید بسته های اعتباری می باشد. شما از طریق فروشگاه می توانید تعداد سکه و طلای مورد نیاز برای خرید خودرو و ارتقای قطعات یدکی خودروی خود را خریداری نمایید.

این بخش مربوط به اطلاع رسانی تغییرات و تازه های سایت می باشد. در این بخش می توانید اطلاعات بیشتری راجع به بازی پیدا کنید.

محتوای این بخش ممکن است تغییر کند. در حال حاضر این بخش شامل چند مورد است:

 • «انتقال سکه» مخصوص کاربران ویژه . کاربر ویژه کاربری است که با خرید بسته VIP در بخش فروشگاه ، به مدت 3 ماه از کاربر عادی به کاربر ویژه تبدیل می شود واز امکانات ویژه ای برخوردار می شود از جمله: افزایش امتیاز مسابقه و افزایش سطح درامد، انتقال سکه و غیره. برای انتقال سکه ، کاربر فرستنده و کاربر گیرنده هردو باید کاربر ویژه باشند. برای تبدیل شدن به کاربر ویژه باید «بسته اعتباری تبدیل به ویژه» را از بخش فروشگاه خریداری کنید. مدت اعتبار کاربر ویژه توسط مدیر سایت تعیین می شود. (درحال حاضر این بخش فعال نیست.)
 • «لینک معرفی» این بخش در واقع بخش «همکاری در فروش» یا «جذب کاربر جدید» است. شما با قراردادن لینک های این بخش در فضای اینترنت یا فضای مجازی و جذب کاربر جدید می توانید از پاداش های این بخش شامل امیتاز سکه بهره مند شوید.
 • «درباره بازی» شامل اطلاعات کوتاه در مورد بازی
 • «تماس با ما» این بخش یکی از راه های اصلی برقراری ارتباط با مدیر سایت می باشد. پیام های این بخش مستقیماً به پنل کاریری مدیر سایت ارسال می شود و سریع ترین روش برای اطلاع رسانی به مدیر می باشد. شما می توانید هرگونه انتقاد، پیشنهاد ، سوال یا درخواست را از این بخش برای مدیر سایت ارسال کنید.
دسته‌ها
بازی Xrace راهنمای بازی مسابقه و جایزه

راه اندازی طرح کسب درامد

سرانجام پس از مدت ها برنامه ریزی، بخش «کسب درآمد» به سایت اضافه شد تا کاربران بتوانند در کنار بازی در سایت، امتیازهای خود را به پول واقعی تبدیل کنند.

معمولاً در سایت های بازی ، برای ایجاد انگیزه در کاربران از «جایزه و پاداش» استفاده می شود که منوط به شرکت در مسابقات و گذشت زمان نسبتاً طولانی است. لذا در سایت Xrace تصمیم گرفتیم به جای اهدای «جایزه و هدیه» طرحی را اجرا کنیم که در آن، کاربران بتوانند امتیازات خود را به صورت پول نقد دریافت کنند.

اجرای این طرح نیازمند انجام پاره ای تغییرات از جمله تعیین سطح بازی و تعیین امتیاز برندگان مسابقات بود. لذا شاهد برخی تغییرات در رتبه و امتیاز کاربران بودیم.

روش تعیین امتیاز

بازی Xrace به نحوی طراحی شده است که با افزایش سطح کاربر، مقدار کسب درامد وی هم بصورت پلکانی افزایش می یابد. بطور مثال اگر کاربر در سطح 1 باشد ، بابت هر برد، 10 ریال به وی پرداخت می شود و با ورود کاربر به سطح 2 مقدار درامد وی به 20 ریال افزایش می یابد. بنابراین، هرچه سطح کاربری شما بالاتر باشد، درامد شما هم بیشتر خواهد بود.

مقدار درآمد

باتوجه به اینکه این طرح در مرحله آزمایشی است، برای تعیین مبلغ درامد، نیازمند بررسی و پایش بیشتر هستیم. این بدان معنی است که در صورت استقبال کاربران از طرح، میزان درامد نیز افزایش خواهد یافت. لذا برای تضمین پرداخت درامدها به کاربران تصمیم گرفتیم که میزان درامد افتتاح طرح را حداقل مقدار درامد در نظر بگیریم.

لذا در مرحله ابتدای طرح ، مقدار درامد به شرح زیر می باشد:
هر 1 سکه= 1 ریال و هر 1 طلا= 100 ریال

البته با پایان مرحله آزمایشی و بسته به استقبال کاربرن ، این میزان در مراحل بعدی افزایش می یابد.

روش شرکت در طرح درآمدی

در بازی xrace همه کاربران می توانند بصورت رایگان در مسابقات شرکت کنند و امتیاز به دست آورند. اما برای برداشت امتیازات و تبدیل انها به پول واقعی ، لازم است با خرید «بسته اعتباری» در طرح درامدی شرکت کنند. در این صورت، کاربر مجاز خواهد بود امتیاز خود را به هر میزان، به پول واقعی تبدیل کند.
خرید سایر بسته های پول و طلا به معنای شرکت در طرح کسب درامد نمی باشد و برای تبدیل امتیاز به پول، حتما باید «بسته اعتباری» را خریداری نمایید.

حداقل امتیاز قابل برداشت

در مرحله شروع طرح ، حداقل امتیاز قابل برداشت «100000 سکه+ 100 سکه» می باشد.یعنی کاربر باید همزمان ، این مقدار طلا و سکه در اختیار داشته باشد. در صورتی که مقدار سکه یا طلا کمتر از این مقدار باشد، این امتیاز قابل برداشت نمی باشد و تا زمان رسیدن به حد نصاب، باید به بازی ادامه دهید.

دسته‌ها
راهنمای بازی

افتتاح فروشگاه سایت

فروشگاه سایت به درگاه بانکی وصل شد. از این پس می توانید سکه، طلا و بنزین مورد نیاز خود را خریداری کنید.

نکات مهم:

 • منابع خریداری شده پس از پرداخت وجه به حساب سکه، طلا و بنزین شما واریز می شود.
 • در صورت بروز «هرگونه مشکل» در هنگام خرید، مقدار وجه و ساعت خرید را از بخش «پیام ها» به Admin اطلاع دهید تا موضوع بررسی شود. در صورتی که خرید شما «موفق» بوده و اطلاعات شما در سامانه ثبت شده باشد منابع خریداری شده به حساب شما منظور می شود.
 • لطفا در هنگام ثبت نام از یک «ایمیل معتبر» استفاده کنید تا درجریان اخبار و اطلاع رسانی های عمومی سایت قرار گیرید.
دسته‌ها
راهنمای بازی

Xrace چیست؟

سلام

Xrace یک بازی استراتژیک ماشین سواریه. در این بازی شما می تونید با تقویت ماشین های مسابقه ای خود رقبا را شکست دهید و با کسب امتیازات بیشتر، جوایز بازی را از آن خود کنید.

چطور پول و سکه به دست بیاریم؟

شما می تونید با کاربران دیگر مسابقه بدهید و با خرید ماشین های قوی تر و بروزرسانی قطعات ماشین خود، رقبا را شکست دهید. هربار که شما برنده بشید مقداری پول و طلا به شما پاداش داده می شود.

همچنین می توانید از بخش «پول رایگان» پول به دست بیارید.

علاوه بر این ها، با برنده شدن در مسابقات می تونید از جوایز نقدی و مجازی رقابت ها که شامل شارژ کیف پول و اهدای پول و طلا هم میشه درامد به دست بیارید.

در کنار موارد فوق، شما می تونید از بخش فروشگاه هم اقدام کنید و پول و سکه مورد نیازتون رو بخرید.

بنزین

توی این بازی بنزین ماشین ها تموم میشه. البته زیاد نگران نباشید چون هر 10 دقیقه 1 لیتر بنزین به باک شما اضافه میشه.

اما اگه خیلی عجله دارید می تونید از بخش «فروشگاه» بنزین بخرید یا با شرکت در مسابقات، بنزین هدیه جایزه بگیرید.

باید زیاد باشیم…

یه نکته خیلی مهم توی این بازی اینه که هر روز فقط 5 بار می تونیم با یک رقیب مسابقه بدیم. بنابراین برای اینکه بتونیم زیاد بازی کنیم ، «باید زیاد باشیم» یعنی دوستاتونو به این بازی دعوت کنید تا با هم مسابقه بدید، تیم تشکیل بدید و جایزه های تیمی هم برنده بشید.

این بازی آپدیت هم میشه؟

البته ، چرا که نه. هرچی استقبال از بازی بیشتر باشه ، ما هم ذوق و شوق بیشتری داریم که بازی رو بروزرسانی کنیم و چیزهای بیشتری بهش اضافه کنیم.

جایزه چی میدین؟

نکته اصلی دقیقاً همین جاست. جایزه خیلی مهمه. یعنی خیلی خیلی مهمه. اصلاً بدون جایزه مگه میشه بازی کرد!

خب، بستگی داره بخوایم چه جایزه ای بدیم. مثلا ممکنه یه روز جایزه مون اینطوری باشه:

5 نفر اول هر نفر:

50 لیتر بنزین
10000 سکه
10 تا طلا

یا ممکنه یه روز جایزه ها اینجوری باشه:

نفر اول: 30000 تومان
نفر دوم 20000 تومان
نفر سوم 10000 تومان

اما من یه ایده دیگه هم دارم. ما می تونیم به جای پول واقعی (فیات)، «ارز مجازی» (کریپتو) بدیم. از همین ارزهایی که توی بازار وجود داره و «ارزش ریالی» داره؟ یه ارز مجازی که بتونی توی یه «کیف پول مجازی» نگهش داری و هروقت هم خواستی توی صرافی بفروشی؟

پیشنهاد من اینه که بعضی وقت ها به برنده ها «یوزکوین» (YZC) بدیم. یوزکوین یه ارز مجازی ایرانیه که توی سایت اصلی اش یعنی «یوزبیت» طرفدارهای زیادی داره و همونجا هم می تونید ارزتون رو خرج کنید یا بفروشید.

اما برای اینکه بتونید «یوزکوین» بگیرید باید توی «یوزبیت» عضو بشید. ما هم عضو «یوزبیت» هستیم و از همونجا می تونیم یوزکوین هدیه بدیم.

بنابراین توصیه می کنم از طریق لینک اختصاصی «یوزبیت» عضو بشید . با این لینک شما عضو کانال ما می شید و ما می تونیم شما رو ببینیم و جایزه های نقدی یا ارز مجازی رو راحتتر به «کیف پول» شما واریز کنیم. 

از طریق لینک زیر هم می تونید عضو یوزبیت بشید و بطور خودکار در کانال ما عضو بشید.

یوزبیت

البته می دونم عضو شدن توی سایت ها یه کم ضدحاله اما فکر کنم یوزبیت جای امنی برای نگهداری و واریز «دارایی های دیجیتالی» شما باشه.